Spor ve Uyku İzleme Cihazı Geliştirildi

Spor ve Uyku İzleme Cihazı Geliştirildi

Özlem Kılıç Ekici

Yeni nesil giyilebilen teknoloji ürünü olarak geliştirilen spor ve uyku takip cihazı Peak, benzersiz dokunmatik ekranlı yapısıyla kalp atış hızını görüntülemede isabet oranını artırıyor.

Spor, uyku ve sağlık uygulamaları için tasarlanan giyilebilir cihaz teknolojileri alanında lider olan ve geçtiğimiz aylarda Intel tarafından satın alınan Basis (www.mybasis.com) yeni nesil sağlık ve uyku izleme cihazı Basis Peak’i duyurdu. Parlak dokunmatik ekran tasarımı ve geliştirilmiş sensör teknolojisiyle Peak, herhangi bir sırt bağına ihtiyaç duymadan, egzersizler de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat kalp ritmi görüntüleme imkânı sunuyor. Basis bu ürünle kendine özgü otomatik etkinlik izleme, gelişmiş uyku analizi ve gerçek davranış değişimlerine göre tasarlanmış kullanıcı deneyimini bir araya getirerek kendi kategorisindeki en kapsamlı spor ve uyku fotoğrafını çekiyor.
Önümüzdeki aylarda pazara sunulması öngörülen Basis Peak önceki Basis modellerine göre daha üstün performans, daha fazla işlev ve gelişmiş tasarım vaat ediyor. Peak’in geliştirme aşamasında, optik kalp ritm motoru daha güçlü sensörler ile tasarlanarak daha isabetli ve tutarlı sonuçlar için yeniden yaratıldı. Peak ayrıca hareketleri, terlemeyi ve vücut ısısını sürekli gözlemliyor. Basis’in BodyIQ teknolojisiyle oluşan çoklu sensör yapısı, Peak’in yürüme, koşma, bisiklete binme, uyku safhası, uyku kalitesi ve daha fazlasını otomatik olarak algılamasını sağlıyor. Bu sensörler 7 gün 24 saat çalışırken bile Peak, pil ömrünü dört güne kadar koruyarak piyasadaki birçok giyilebilir cihazı geride bırakıyor.
50 metreye kadar suya dayanıklı olan saat ile kullanıcılar rahatlıkla yüzebilecek. Peak, iOS ve Android cihazlardan gelen arama ve yazışmalar gibi akıllı telefon bildirimlerini de gösterebilecek.

Gelişmiş teknoloji ve şık tasarımı bir araya getiren Peak, BodyIQ ile akıllı hareket ve uyku izleme, üstün kalite ve kişiye göre ayarlanabilen tasarım, akıllı saat bildirimleri ve mobil cihazlarla optimizasyon özellikleri ile Basis’in gelişmiş spor ve uyku izleme yeteneklerini de ortaya çıkarıyor.

spor-uyku-izleme-cihazi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.