Işığın Renklerinin Makyaja Etkisi

Işığın Renklerinin Makyaja Etkisi
> Pembe soğuk renkleri grileştirmeye ve sıcak renkleri yoğunlaştırmaya yatkındır. Sarı daha çok turuncuya dönüşür.
> Ten rengi pembe makyajı derin gölgelerden daha az etkiler ve çoğu makyajda daha güzel gösterme etkisi vardır.
> Ateş kırmızısı hemen hemen her rengi bozar. Koyu ten rengini etkilemez. Açık ve orta renk ruj soluk turuncuya dönüşürken koyu kırmızılar kızıl kahverengi olur. Sarı turuncuya, soğuk gölgeli renklerse gri ve siyahın gölgelerine dönüşür.
> Açık kehribar makyajı en güzel gösteren renktir. Soğuk renkleri grileştirebilir ama pembeleri ve ten renklerini seçerek makyaja renk verir.
> Kehribar ve turuncu kırmızı kadar sert olmasa da benzer etkilere sahiptir. Birçok ten (koyu kahveler hariç) daha yoğun ve daha sarı olur. Rujlar daha turuncuya dönüşür. Soğuk renkler grileşir. Koyu kehribarın tabii ki açık kehribardan daha fazla etkisi vardır.
> Açık sarının renkleri daha sıcak yapması dışında makyajda pek bir etkisi yoktur. Soğuk renkler biraz grileşir.
> Limon ve sarı sıcak renkleri daha sarı, mavileri daha yeşil, moru daha gri yapar. Renk koyulaştıkça makyajdaki etkileri güçlenir.
> Yeşil yoğunluğuna göre bütün ten renklerini ve rujları grileştirir. Morda grileşir. Sarı ve mavi yeşile dönüşür, yeşil renk ise yoğunlaşır.
> Açık mavi-yeşil turuncu renklerin yoğunluğunu azaltır. Açık kırmızı koyu, koyu kırmızı kahverengi olur. Mavi-yeşil ışık altında daha az ruj kullanılmalıdır.
> Yeşil-mavi derin ve orta ten renklerini ve bütün kırmızıları grileştirir. Ayrıca bütün solgun ten renklerini kapatır.
> Maviler birçok ten rengini grileştirir ve onların daha çok kırmızı ya da mor görünmesine sebep olur. Mavilerin ve yeşillerin değeri yükselir ve morlar daha çok maviye benzer. Mavi koyulaştıkça etkisi güçlenir.
> Menekşe rengi turuncunun, ateşin ve kızılın daha kırmızı görünmesine sebep olur. Ruj daha yoğun görünür. Yeşil renklerin değeri ve yoğunluğu da düşer. Fondöten ve ruj da çok yoğun kullanmamaya dikkat edin.
> Mor menekşenin rengine benzer bir etki gösterir. Sadece kırmızılar ve turuncular değeri daha yoğunlaşır ve bir mavi menekşe rengi gibi görünür.

Işık Renkleri Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.