Bankacılık ve Finans Mesleği

Bankacılık ve Finans Mesleği

Programın Amacı
Bankacılık ve Finans programının amacı, bankalarda ve çeşitli finans kuruluşlarında çalışacak elemanları yetiş-tirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Bankacılık ve Finans programında Matematik, Hukuk, İktisat, İstatistik ve Muhasebe alanlarındaki dersler dışında başka Kredi Politikası, Yatırım Bankacılığı, Finansal Piyasalarda Modelleme ve Tahmin, Merkez Bankacılığı, Ticari Bankalarda Finans Yönetimi, Banka Muhasebesi ve Raporlama, Mali Hukuk ve Vergi Politikası gibi dersler de okutulmakta ve proje çalışması yaptırılmaktadır.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Bankacılık ve Finans programını bitirenler lisans diploması alırlar. Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, borsalarda dealer, broker gibi unvanlarla görev alabilirler ve çalıştıkları kuruluşların çeşitli işlemlerini yürütürler.
Çalışma Alanları
Ülkemizde bankacılık ve finans sektörünün gelişmesi ile birlikte bu alanda yetişen elemanlara duyulan gereksinim artmıştır. Son zamanlarda bu alanlarda kriz yaşanmakta olup banka ve şube sayısının azaltılmasından söz edilmektedir. Sektörde biraz küçülme olsa da iyi yetişmiş bankacıların iş bulma sorunlarının olmayacağı söylenebilir.

bakacilik-ve-finans-meslegi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.