Atatürk’ün Milli Birlik ve Beraberlik Hakkında Sözleri

Atatürk’ün Milli Birlik ve Beraberlik Hakkında Sözleri

Atatürk ve Millî Birlik
“EyAhali,
Gördüğünüz bütün o felaketlerden sonra, sizleri o felakete sürükleyen sebepleri elbette pek sağlam fikirlerle anlamışsınızdır ve o felaketlerden nasıl kurtulduğunuzu elbette takdir etmişsinizdir. Sizler ve bütün millet o felaketlere kendi benliğine hâkim olmadığı, kaderini şunun bunun eline verdiği, şunun bunun esiri olduğu için maruz kalmıştı. O, felaketlerden ancak millî benliğinize hâkim olduğunuz için kurtuldunuz; gayeye doğru bütün bir millet hâlinde yürüdünüz; üzerinize çöken felaketlere tahammül gösterdiniz, sebat gösterdiniz ve ancak bu sayede muvaffak oldunuz.
Bundan sonra da millî hâkimiyetinizi canınız gibi koruyarak namusunuz, mukaddesatınız gibi dört elle sarılarak yekpare bir hâlde istikbale doğru yürüyecek, bugünden daha saadetli, daha şerefli, müreffeh ve mesut günlere kavuşacağız.
EyAhali,
Cenab-ı Hak birlik ve beraberlik içinde çalışan, şerefini, namusunu muhafaza eden kavimleri mesut eder. Biz de bundan evvel olduğu gibi bundan sonra da bu birlik ve dayanışma içinde çalışırsak Allah’tan böyle bir saadete haklı olarak ulaşabiliriz.”

milli-birlik-ve-beraberlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.